Sperm İçin Mikroçip Yöntemi
Çiftler arasında kısırlık sorunlarının yaklaşık %50’sinden erkek faktörü sorumlu tutulmaktadır. Sperm sayı ve hareketliliğindeki yetersizlik ya da problemler nedeniyle bireyler arasında kendiliğinden gebe kalma şansı azalabilmektedir. Son yıllarda geliştirilen mikroçipli tüp bebek tedavisi ile gebelik oranlarında oldukça etkin bir artış görülmüştür. Yöntemin amacı, spermler arasından DNA yapısı en iyi olan spermleri seçebilmek ve bunun sonucunda daha iyi embriyolar oluşturarak daha başarılı sonuçlar elde edebilmektir. Mikro kanalcıklardan oluşan mikroçipler ile sağlıklı olmayan, DNA’sı hasar görmüş spermler ayrı bir bölümde toplanırken, kaliteli ve DNA yapısı en iyi olan sağlıklı spermler mikro kanallardan geçerek ayrı bir bölümde toplanır. Sonuç olarak, sağlıklı ve kaliteli sperm ve yumurta hücresinin döllenmesi ile oluşturulan embriyolarla daha yüksek gebelik sonuçları elde edilmiş olur. Mikroçipli tüp bebek tedavisi ile elde edilen gebeliklerde, spermler seçilirken en kaliteli ve en sağlıklı olanlar seçildiği için doğan bebekler de oldukça sağlıklı olur. 

Mikroçipli tüp bebek tedavisi nasıl uygulanır?
 
Anne adayına yumurta sayısını arttırmak için yumurtalıkları uyarıcı hormonal tedavi verilerek yeterli sayıda yumurta elde edilmesi sağlanır. Geliştirilmiş sperm çipleri ile mikro kanalcıklardan sağlıklı ve kaliteli olan spermler diğerlerinden ayırt edilerek farklı bir alanda toplanır. Daha sonra mikro enjeksiyon yöntemi ile ayırt edilmiş olan spermler yumurta hücresiyle döllendirilir. Bu sayede kaliteli embriyolar elde edilerek gebelik şansı yükselir.  
 
Telefon: + 90 212 347 10 49 | Gsm: + 90 532 573 23 76 | E-mail: info@umitozekici.com.tr | Adres: Cemal Şair Sokak No:2 Mecidiyeköy/İstanbul