Tedavi Aşamaları
İlk Görüşme

Hastanın detaylı bir özgeçmişi alınır. Yaş, adet düzeni, geçirilen hastalıklar, çiftin ailelerinde olan hastalıklar, varsa geçirilen ameliyatlar, kullanılan ilaçlar detaylı olarak anlatılmalıdır. Varsa daha önce yapılan tahlillerde bu görüşmeye beraberimizde getirilmelidir. Doktorumuzun ayrıntılı incelemesi sonucu çiftin durumu, gebe kalma potansiyeli ve hangi tedavinin yapılması gerektiğiyle ilgili bilgi verilir. İlk görüşme ücretsizdir.

İlişki Takibi

Ovulasyon indüksiyonu


Eğer yumurtlama bozukluğuna bağlı bir problem varsa tercih edilebilir bir yöntemdir. Fakat hastanın tüplerinin açık ve fonksiyonel olması ayrıca eşin sperm kalitesinin de yeterli olması gerekmektedir. Yumurtlamanın olup olmadığı hormon testleri ve ultrasonla tespit edildikten sonra ovulasyon indüksiyonuna karar verilir. Bu aşamadan sonra adetin belli gününde yumurtlamayı uyaran bazı ilaçlar verilerek ve ultrason ile folikül takibi yapılarak uygun zamanda çatlatma iğnesi verilir. İğneden sonra ilişki önerilir, ilişkinin zamanı ve sıklığı doktorunuz tarafından belirlenecektir. Bu şekilde gebelik oluşması beklenir, gebelik oluşmaz ise doktorunuz ile konuşarak birkaç defa tekrarlanabilir ya da bir sonraki aşamaya -aşılama tedavisi- geçilebilir.


Telefon: + 90 212 347 10 49 | Gsm: + 90 532 573 23 76 | E-mail: info@umitozekici.com.tr | Adres: Cemal Şair Sokak No:2 Mecidiyeköy/İstanbul